Dotaz:
Dobrý den, mám psa a fenku boxera stejně staré nar. 9. 9. 2011 a mám obavy z pokrytí protože jsou stále spolu v bytě. Je nějaká jiná možnost než kastrace u psa? Mám celkem 2 feny ale ta má 7 let a nevím co by dělala kdybych je dal dohromady,je ve výběhu a je to její teta. Děkuji Antonín H.

Odpověď:
Dobrý den, kastrace psa je jedním z řešení nežádoucího nakrytí feny psem při jejich vzájemném soužití v jednom bytě. Dalším řešením je hormonální antikoncepce pro samce. Jedná se o preparát Suprelorin, který se aplikuje do podkoží v oblast mezi lopatkami a na 6-7 měsíců zajistí sterilitu psa. Po této době lze preparát aplikovat opakovaně nebo se tvorba spermií a plodnost vrací k normálu. Samozřejmě je možné vykastrovat i fenu, popřípadě ji nasadit hormonální antikoncepci. Ta má ale i svá negativa( riziko hnisavého zánětu dělohy, cukrovky…) V případě jakýchkoliv dotazů jsme pro Vás v ordinaci, popřípadě na tel. čísle 721206073.

S pozdravem Roman Zavřel.

Vážení klienti,
na žádost fotbalového klubu Slávia Kroměříž a Města Kroměříž, jsme nuceni dne 27.9.2023 omezit ordinační dobu a to pouze na 8 – 12 hod. Odpolední ordinační hodiny budou ZRUŠENY.

ORDINAČNÍ DOBA 28.9.2023 ( STÁTNÍ SVÁTEK )

10- 12 HODIN

 

 

 

Děkujeme za pochopení

UPOZORNĚNÍ OD 1.8.2022

Vážení klienti, z technických důvodů nebude možné od 1.8.2022 platit platební kartou.

Děkujeme za pochopení